BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   106:46 (29:15, 69:19, 86:30)

V neděli po obědě v Městské sportovní hale v Domažlicích začala prvním zápasem odvetná část žákovské ligy kategorie U14. Prvním soupeřem v odvetách nám byl sobotní soupeř a to hráči BK Klatovy. Po sobotní výhře na půdě Klatov o 24 bodů byli i v tomto utkání favority domácí hráči BK Jiskra Domažlice. Tentokrát domácí hráči neponechali nic náhodě a do svého soupeře se zakousli hned od první minuty a po první čtvrtině si vybudovali 14 bodový náskok. V druhém herním dějství byl na palubovce víceméně jen jeden jediný tým a to hráči domažlické Jiskry. Tuto čtvrtinu opanovali a vyhráli tento herní úsek 40:4 a do šaten tak mohli odcházet s uspokojivým náskokem 50 bodů. Ve druhém poločase se na palubovce obraz hry příliš nezměnil. Domácí hráči kontrolovali zápas a na hřiště se postupně dostali všichni, kteří k zápasu nastoupili. A to i hráči mladší kategorie, kteří sbírají svoje první ligové zkušenosti. Trenér domácích tak rozložil síly a pošetřil některé hráče s výhledem na velice důležité utkání, které se bude hrát již tuto středu. Domažličtí hráči ve druhém polačase ještě rozdíl ve skóre navýšili na konečných 106:46. Hráči v tomto zápase předvedli mnohem lepší hru než o den dříve v Klatovech a za předvedený výkon si zaslouží pochvalu. Do odvetné části soutěže jsme tak vstoupili výhrou, na kterou domácí hráči budou snad navazovat, až ke kýženému postupu do Extraligy.