BK Jiskra Domažlice vs. BA Grizzlies Plzeň   78:88 (25:19, 50:45, 54:76)

Netradičně ve středu v podvečer se v Městské sportovní hale v Domažlicích uskutečnil přímý souboj o první místo v tabulce žákovské ligy kategorie U14. Na domažlickou palubovku přijeli hráči plzeňského Grizzlies. V prvním utkání v Plzni vyhráli plzeňští medvědi o 16 bodů a jsou na prvním místě ligové tabulky. A i v tomto zápase byli mírnými favority. Domácí hráči se favorita nezalekli a od úvodního rozkoku byl k vidění skvělý basketbal plný nádherných akcí a zejména na straně hostí přesných střel z tříbodové vzdálenosti. Přesto domácí první čtvrtinu vyhráli 25:19. V druhém herním dějství se nadále hrál basketbal nad poměry kategorie U14, více ze hry měli hráči domažlické Jiskry a do šaten se odcházelo za stavu 50:45. Bohužel do druhého poločasu vlétli hráči Grizzlies s neskutečnou silnou a nasazením. U domažlických borců došlo k nevídanému selhání. Na hřišti v tu chvíli nebyl nikdo, kdo by se dokázal prosadit přes velmi tvrdou obranu hostí a za třetí čtvrtinu domácí dali pouhé čtyři body. Hosté otočili zápas a ujali se vedení 54:76. Přestože poslední čtvrtinu domácí tým vyhrál 24:12 a v závěru během jedné minuty trefili tři tříbodové pokusy Macht(1) a Paidar(2), tým dotahoval náskokj soupeře, bohužel na celkové vítězství to nestačilo a hosté z Plzně se mohli radovat z vítězství 78:88. Dá se říct, že si tak předčasně zajistili postup do Extraligy a my jim k tomu gratulujeme. Zápas, který byl k vidění v Domažlické hale, byl opravdu nádherný a na kategorii U14 s nevídanou úspěšností střel z dlouhé vzdálenosti. Hosté zaznamenali 11 úspěšných tříbodových pokusů a domažličtí borci zaznamenali 7 úspěšných tříbodových pokusů. To je v této kategorii naprosto nevídané. Hráčům bych chtěl poděkovat za nasazení i za předvedenou hru. I když to nevedlo k vítězství, byl to zápas, který nám ukázal, že jdeme správnou cestou. Musíme se nyní soustředit na zbývající utkání a pokud domažličtí hráči budou předvádět dál takový basketbal, měli bychom se v polovině prosince radovat z postupu do Extraligy.