BK Jiskra Domažlice vs. BK Loko Plzeň   78:68 (21:12, 40:36, 61:54)

V neděli na ligové žáky kategorie U14 čekalo v domácím prostředí další velice těžké utkání. Tentokrát našimi soupeři byli hráči BK Lokomotiva Plzeň. I když v prvním utkání na plzeňské palubovce domažličtí vyhráli rozdílem 34 bodů, věděli jsme, že nás bude čekat velice těžké utkání a pečlivě jsme se na to připravovali. Hostující hráči přijeli do Domažlic v kompletní sestavě s již uzdraveným Michalem Davidem. Domácí tým byl také kompletní, bohužel se zdravotním problémem (koleno) Samuela Machta. Od úvodu se hrál bojovný basketbal, ale bylo také vidět vícero nepřesností na obou dvou stranách pramenící z přemíry snahy a nervozity. Přesto domácí hráči měli v prvním herním období více ze hry, kdy se prosazovala zejména trojice Macht, Holý, Vondraš, který zaznamenal dva úspěšné tříbodové pokusy. První čtvrtinu domácí vyhráli 21:12 a ujali se vedení v zápase. Ve druhé čtvrtině hostující hráči spustili palbu na domácí koš a v druhém herní období zaznamenali hned pět úspěšných tříbodových pokusů. Čtvrtinu vyhráli 24:19 a náskok domácích snížili na pouhé čtyři body. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný basketbal, hra se přelévala z jedné strany na druhou a hráči se přetahovali o každý centimetr palubovky. Byl to velice pohledný basketbal. Domácí hráči nakonec ukázali většího týmového ducha, týmovou soudržnost a trpělivou a organizovanou hrou bod po bodu kráčeli za vítězstvím. Rozdílovým hráčem a nejen co se týče bodů, ale zejména na obranném doskoku, byl Filip Záhoř, který odehrál jedno ze svých nejlepších utkání. Zaznamenal 25 bodů a velkou mírou přispěl k celkovému vítězství domažlických hráčů 78:68. Kluci tak udělali další krok k postupu do Extraligy. Ještě nemáme vyhráno, ale byl to důležitý krok. Hráčům bych chtěl poděkovat zejména za kolektivní přístup, zejména ve chvílích, kdy se nedařilo.