BK Sokolov MS vs. BK Jiskra Domažlice   54:47 (12:14, 20:27, 36:32)

V sobotu odcestovali v rámci krajského přeboru mladších žáků kategorie U13 domažličtí chlapci do Sokolova. Tam na ně čekal tým vedený bývalým domažlickým hráčem Lukášem Šnoblem. Sokolovský tým nastupuje v rámci krajského přeboru mimo soutěž, neboť na soupisce má i hráče starší než odpovídá kategorii U13. Každopádně nutno sportovně přiznat, že na soupisce mají hráče i podstatně mladší, což byl například případ Matěje Šnobla, který se ve finále ukázal jako rozdílový hráč a svým starším protihráčům řádně zatápěl jak v útoku tak v obraně. K prvnímu zápasu na straně Domažlic nastoupil po zranění kolene Matyáš Lauko, na kterém nebylo tréninkové manko příliš znát. Notabene hráč kategorie U12 patřil k nejlepším hráčům na hřišti a to zejména na útočném i obranném doskoku a v přímočarosti při zakončení. Domažličtí měli od začátku zápasu mírně navrch a první čtvrtinu vyhráli o dva body. Druhou čtvrtinu o pět bodů a tak v poločase byl stav 20:27. Do druhého poločasu však hostující hráči nevstoupili šťastně, zaznamenali několik ztrát po sobě, nepřesné přihrávky, technické chyby při driblinku a hlavně nedůraz v zakončení. Za celou čtvrtinu se prosadili pouze Sazama a Pavel Vondraš. Domácí tým se chopil příležitosti a třetí čtvrtinu vyhrál rozdílem 11 bodů a ujal se vedení v zápase. V posledním herním dějství, i když se domažličtí chlapci snažili seč mohli, si domácí tým již výhru pohlídal a mohl se radovat z vítězství 54:47. I přes prohru bych chtěl podotknout, že každé vyrovnané utkání je pro rozvoj mladých basketbalistů velice důležité. Tentokrát jsme se na konci nemohli radovat, přesto byl tento zápas pro naše hochy přínosný. Je třeba se poučit z chyb, tvrdě pracovat v tréninku a odstraňovat nedostatky, aby příští zápas mohl mít lepší konec.