BA Sparta vs. BK Jiskra Domažlice   63:85 (21:18, 33:38, 47:62)

Po vítězném sobotním zápase se kluci přesunuli do berounského aquaparku, kde v rámci regenerace strávili dvě hodiny. Poté následoval přejezd do haly Sparty, kde se ubytovali a odjeli do tělocvičny Vyšehradu, kde fandili domažlickému a-týmu mužů ve 2.lize proti Sokolu Žižkov. V neděli v 8 hod ráno se již začali rozcvičovat na palubovce BA Sparta Praha, kde od 9 hod začínalo nejdůležitější utkání této sezóny, ve kterém se mělo rozhodnout, zda hráči Domažlic budou nastupovat od ledna v Extralize. I přestože v prvním utkání na domažlické půdě hráči Sparty prohráli o 35 bodů, neměl tento zápas favorita. Úvod zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který se po pěti minutách ujal vedení 6:13. Poté ale přišla série snadných košů hráčů Sparty a po první čtvrtině bylo skóre 21:18. Ve druhé čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal, bohužel se spoustou nepřesností , na hráče dolehla tíha okamžiku a i ostřílení borci kupili chybu za chybou. Přesto hostující tým tuto čtvrtinu zvládl v poměru 12:20 a do šaten se tak odcházelo za stavu 33:38. Do třetího hracího období hostující trenér nasadil maximální možnou palebnou sílu, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Tuto čtvrtinu domažličtí vyhráli rozdílem deseti bodů 14:24 a do poslední čtvrtiny vstupovali s 15 bodovým vedením. V poslední čtvrtině se i nadále hrál vyrovnaný basketbal, ale hostující tým si výhru již pohlídal a závěrečným trojkovým pokusem a posledním košem Holého nakonec zvítězili o 22 bodů 63:85 a mohli slavit postup do Extraligy. Vítězství mohlo být ještě přesvědčivější, avšak domažličtí neproměnili 21 trestních hodů a zaznamenali 17 ztrát míče. Každopádně je mi jasné, že tlak na 13leté kluky byl v tuto chvíli enormní a vidina obrovského úspěchu jak pro kluky samotné, tak pro celý Domažlický basketbal jim svazoval ruce i nohy, ale nakonec si se vším poradili a zápas dobojovali do vítězného konce. Chtěl bych všem poděkovat za skvělou reprezentaci týmu. Nyní se musíme vrhnout do tréninku a připravovat se na kvalitní zápasy v nejvyšší české soutěži v kategorii U14.