BK Klatovy vs. BK Jiskra Domažlice   71:82 (18:18, 34:38, 58:63)

Úvodní duel zápasů ve dvojičce, které zavírají první a otevírají druhou polovinu základní části druhé ligy mužů měl úvodní rozskok v Hale BK Klatovy v sobotu 14.12.2019 netradičně na sobotu už v 10h dopoledne. Zpočátku to vypadalo, že brzké vstávání více vyhovuje domácím, kteří se v první čtvrtině dostali až do 7-bodového vedení. Naštěstí Chodové nezpanikařili, zpřesnili hru v útoku a výsledkem bylo skóre 18:18 po prvním hracím období. Ve 2.čtvrtině se družstva ve vedení střídala, důležitý náskok do šaten si však přinesla Jiskra. Po přestávce to vypadalo, že se v šatně lépe nabudili domácí, přišli s podstatně větším nasazením v obraně i útoku, tlakem na míč z 6tibodového manka bylo během pár minut 6bodové vedení. Hosté reagovali time-outem, změnou obrany na zónovou a trpělivostí a klidem si vzali své vedení zpět, které už do konce zápasu nepustili. Hned v začátku poslední čtvrtiny se dostali do až 14tibodového vedení a utkání už vlastně v poklidu dovedli do vítězného konce. Klid narušila jen v poslední minutě domácí posila z Vyšehradu Bělohradský, který k výbornému výkonu v celém zápase na konci přidal i přehnanou agresivitu, pramenící patrně z frustrace z vývoje duelu, po odpískání loktem nešetrně strčil do rozehrávače Jiskry Jana Štípka a byl po zásluze vyloučen. Pro zajímavost je třeba zmínit, že Klatovy představily poprvé v sezóně tři posily z vyšších soutěží - Bělohradský (Vyšehrad), Šimon (USK Praha) a Černý (Písek). Všichni tři byli dominantními postavami v týmu Klatov, nejlepšími střelci svého družstva a bez nich by měl patrně zápas jednostranný průběh pro Domažlice.

Trojky 7:10, TH 12/6 : 24/16, Fauly 23:17 , body Jiskra: Štípek 24(3), Mach 10(1), März 9, Bauer 8(1), Tauer 7(1), Sůva 7(1), Jan Blacký 6(2), Mat.Císař 5(1), Jiřinec 4, Baxa 2, Batysta, Schreiber , body Klatovy: Bělohradský 20(2), Černý 18(3), Šimon 11(2), Křiváček 10, Kubát 6, Rolínek 5