BK Jiskra Domažlice vs. Kelti Nové Strašecí   178:17 (38:9, 81:13, 123:15)

V sobotu dopoledne nastoupili hráči kategorie U14 ke svému poslednímu ligovému zápasu v tomto kalendářním roce. Po předcházejících výsledcích a postavení v tabulce zbýval domažlickým chlapcům udělat poslední krok k tomu, aby mohli od nového roku nastupovat v nejvyšší české soutěži. Tím posledním krokem byli Kelti z Nového Strašecí. Domácí tým byl v tomto zápase velkým favoritem, neboť hosté se nacházeli na předposledním místě tabulky žákovské ligy skupiny B. Od prvních minut zápasu se tyto předpoklady začaly zcela naplňovat a domácí hráči sebevědomě kráčeli za vítězstvím v zápase a postupem do Extraligy. První čtvrtinu vyhráli domácí 38:9 a po druhé čtvrtině se šlo do šaten za stavu 81:14. Ve druhém poločase domácí hráči pokračovali v nastoleném trendu zápasu. Byli lepší ve všech herních činnostech a hostujícím hráčům nedali žádnou šanci na zvrat v utkání. Všichni borci dostali v zápase stejné penzum minut a všichni se s tím vyrovnali velice dobře. Hru si užívali a předváděli krásný kombinační basket. Někdy až moc kombinační :-). Hned devět hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů. Poslední hrací období vyhráli domácí 55:2 a zakončili zápas s celkovým skóre 178:17. Rozloučili se s ligovou účastí rekordní výhrou a od nového roku nás budou čekat zápasy v žákovské Extralize U14. Můžeme se těšit, že na domažlické palubovce přivítáme týmy věhlasných klubů. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za přístup a předvedenou hru v základní ligové části. Je před námi spousta práce, ale Extraliga je obrovská výzva a věřím, že všichni uděláme maximum pro úspěch domažlického basketbalu.