BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   101:70 (26:21, 47:47, 81:55)

Přestože Klatovy přijeli k odvetě v neděli 15.12.2019 do Domažlic jen se sedmi hráči, drželi 20 minut s Jiskrou krok. Na palubovce se totiž točili v dresu hostů právě ti borci, kteří byli už v sobotu v Klatovech nejvíc nebezpeční. K vyrovnanému prvnímu poločasu dílem přispělo i možné volnější rozpoložení domácích hráčů, patrně pod dojmem početně oslabené sestavy rivala. Domácí si neplnili úkoly, markantní byl (ne)pohyb především v útoku, a tak nutně musela přijít o přestávce v kabině bouřka. Ku prospěchu věci nejen od trenérů, ale i od hráčů samotných, kteří si uvědomovali mezery ve výkonu i nasazení. A do 3.části hry opravdu vstoupil jiný tým, Klatovy v tomto hracím období přejel 34:8 a bylo po zápase. V poslední čtvrtině byli na palubovce ze strany domácích méně vytížení hráči, přesto skóre stále narůstalo a kýžené "stovky" se diváci dočkali pár sekund před koncem z ruky Matyáše Cisaře. Jiskra tak zakončila rok 2019 tím nejlepším možným způsobem - dvě výhry v derby s Klatovy jí jistě dodají klid a sílu do dalších bojů. Hned první víkend v novém roce totiž zajíždíme na půdu nováčka z Příbrami v sobotu 4.1.2020 a v neděli 5.1. od 17h do krásné Haly Věry Čáslavské v Praze-Černošicích ke střetnutí s dobře známými Wolves Radotín.

Trojky 8:6, TH 16/9 : 19/12, fauly 21:19 , body Jiskra: Jan Štípek 19(3), Bauer 14, Mach 13, Jiřinec 12(2), Mat.Císař 11(1), März 8, Tauer 7(1), Sůva 6, Baxa 4, Batysta 3(1), Jan Blacký a Schreiber po 2 , Body Klatovy: Černý 23(3), Bělohradský 13, Šimon 11(1)