Wolves Radotín vs. BK Jiskra Domažlice   85:87 (25:19, 47:41, 63:63)

K nedělnímu zápasu jako už tradičně v Radotíně od 17h zajížděla Jiskra v početně stejné sestavě, jen Blackého nahradil März a Schreibera Martin Mach. Tento náš odchovanec v kádru extraligového Děčína se měl nakonec stát finálním hrdinou zápasu. V krásné Hale Věry Čáslavské je vždy bouřlivé prostředí, vytvářející tlak na rozhodčí, nejinak tomu bylo i tentokráte, přestože ne příliš početná návštěva asi odpovídala momentálnímu postavení Radotína v tabulce 2.ligy na 8.příčce. Rozhodčí se jen za 1.půli zastavili na celkovém počtu faulů 28, což je leckdy číslo za celý zápas! A to i přesto, že se nejednalo o nějak tvrdý a už vůbec ne surový zápas. Trestáni byli především hosté převážně mladým rozhodčím D.Výborným. Tomuto pojetí řízení zápasu odpovídalo i skóre, kdy se domácí dostali do tlaku, měli až neuvěřitelnou úspěšnost střelby , např. pivota Celiny, jenž vstřelil během 2 minut tři trojky! V 1.čtvrtině jsme také zaznamenali nejvyšší, 10ti bodový rozdíl ve skóre ve prospěch Radotína. I ve druhé čtvrtině domácí vydrželi ve velkém tlaku na míč, z nějž se rekrutovalo celkem 9 ztrát míče Jiskry v prvním poločase, přesto však se podařilo toto období Jiskře odehrát s vyrovnaným skóre. Po výměně stran a poradě v šatně přinesla trpělivost hostů kýžený efekt, zaznamenali šňůru 10 bodů v řadě a za nerozhodného stavu 63:63 měla rozhodnout poslední čtvrtina zápasu. V ní si nejprve vybojovala 6-bodový náskok Jiskra, aby zas o něj přišla a 2, 5 min. před koncem po sporném faulu Zemana a následné technické chybě hostující lavičky se schylovalo k rozhodujícímu okamžiku zápasu - do té doby prakticky bezchybný domácí lídr Haffner 3x v řadě minul z čáry trestného hodu a Jiskra nabídnutou příležitostí nepohrdla. Sedm sekund před koncem po vybojovaném míči přišla nezištná asistence Macha na rozběhnutého Bauera a ten se z pod koše nemýlil. Domácí si vzali oddechový čas, čímž se dostali na svoji útočnou polovinu a sehráli signál s finálním nájezdem Haffnera pod koš.Tam se však postavil jako hráz Martin Mach a do té doby v zápase nevídaným blokem vzal v poslední vteřině zápasu domácím poslední naději. První novoroční víkend se tedy A týmu BK Jiskra Domažlice vydařil na výbornou, poskočili jsme na 3.příčku tabulky, což je tou nejlepší pozvánkou pro diváky do Městské sportovní haly ve Fügnerově ul. na další domácí zápasy v sobotu 18.1.20 od 18h s Litoměřicemi ´B a v neděli 19.1.20 od 10h s Ústím nad Labem. Oběma soupeřům máme vracet prohry z podzimu.

Trojky 9 : 4, TH: 30/19 : 23/15, fauly 24:26 , body Jiskra: Bauer 30(3), Mach 15, Zeman 12, Sůva 9(1), J.Štípek 8, Tauer 6, Jiřinec 4, März 3, Vondrovic, Batysta, Baxa , body Radotín: Haffner 31(1), Celina 13(4), Toběrný 10(1), Reymond 9