BA Nymburk vs. BK Jiskra Domažlice   57:72 (18:22, 24:34, 34:54)

V sobotu dopoledne odcestovali ke svému prvnímu zápasu extraligy ve svém životě hráči kategorie U14. Soupeřem jim hned na začátku byl věhlasný český klub Basketbalová Akademie Nymburk. S tímto týmem jsme se potkali poprvé a předpoklady co nás čeká, mohli tak vycházet pouze ze známých výsledků ze základní části žákovské ligy. Věděli jsme, že v nejvyšší české soutěži už nás nebudou čekat lehké zápasy. Bohužel první nepříjemná zpráva přišla ještě den před odjezdem, kdy kvůli zdravotním problémům nemohl s týmem odcestovat druhý nejlepší střelec celé žákovské ligy Samuel Macht. I přes tento handicap šli do zápasu domažličtí s velkou energií a touhou po vítězství. Od úvodního rozskoku se hrál rychlý basketbal, kdy se oba dva soupeři střídali ve vedení. V poslední minutě první čtvrtiny zaznamenali úspěšné tříbodové pokusy Vondraš a hned vzápětí Šindler a hostující tak šli do druhé čtvrtiny se čtyřbodovým náskokem. Na začátku druhého dějství se hostující tým snažil vnikat pod koš soupeře, což se mu také dařilo a při svých nájezdech do koše byl faulován. V tomto herním úseku házeli 8 trestních hodů, ale bohužel proměnili pouze dva. Přesto důslednou obranou povolili domácím ve druhé čtvrtině pouze tři koše. K rozhodujícímu úderu došlo na začátku druhého poločasu, kdy ve třetí čtvrtině domažličtí doslova vlétli na svého soupeře a herním úsekem 2:12 oslabili elán domácích. Před posledním herní dějstvím vedli tak 34:54. Přestože se v poslední čtvrtině nymburští nadechli a snažili se bojovat ze všech sil, hostující hráči si svůj náskok pohlídali a na konci se mohli radovat z vítězství 72:57 a připsali si tak do tabulky extraligy svoji první výhru. Jednalo se o velice důležité utkání, které hráčům do dalších bojů dodá sebevědomí.