Sokol Pražský vs. BK Jiskra Domažlice   83:77 (28:25, 49:46, 61:59)

Po sobotním vítězném zápase nad nadějemi nymburského basketbalu se domažličtí hráči přesunuli do hlavní arény v Nymburce, kde díky vstřícnosti domácích pořadatelů mohli sledovat nejlepší a nejúspěšnější tým v dějinách českého basketbalu v zápase naší české nejvyšší mužské soutěže. Touto cestou bych ještě jednou chtěl poděkovat nymburskému klubu za poskytnutí volných vstupenek pro celý náš tým. Po utkání se již hráči s trenéry i doprovodem přesunuli do hlavního města, kde strávili noc. V neděli ráno se vydali do samotného centra Prahy, do sídla Sokola Pražského v Žitné ulici. Sokol Pražský nám byl trošku známějším soupeřem než Nymburk, ale přesto větší výhodu měli domácí, neboť na jejich lavičce před sezonou usedl bývalý hráč i trenér mládeže Jiskry Domažlice Martin Jindra. Znalost našeho týmu se potvrdila hned na začátku utkání, kdy domácí hráči vycházeli ze zatažené obrany, kdy nám zamezili možnost nájezdu do koše, avšak tím otevřeli střely ze střední a dlouhé vzdálenosti, které se dařili a za první čtvrtinu domažličtí zaznamenali čtyři tříbodové úspěšné pokusy. Přesto po první čtvrtině prohrávali o tři body. Ve druhé čtvrtině se obrany přitvrdily a bodové skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. K vidění byl pohledný a bojovný basketbal. Pražští hráči si udrželi tříbodový náskok a do šaten se tak šlo za stavu 49:46. Třetí herní období bylo bitvou o každý centimetr palubovky a domažličtí hráči tuto část vyhráli o jeden bod. Díky třem úspěšným tříbodovým pokusům Tomáše Šindlera na začátku posledního herního období, se Domažlice poprvé v druhém poločase ujali vedení 69:70. Bohužel přišel tříminutový úsek, kdy hosté nebyli schopni zaznamenat jediný bod a domácí navýšili své vedení o šest bodů, které udrželi až do konce. Prohra 83:77 není tak propastná a dává domažlickým hráčům dobré vyhlídky do odvety na domácí palubovce, kde jak doufáme, budou již k dispozici všichni hráči včetně Samuela Machta. Hráčům bych chtěl poděkovat za celý víkend, za přístup k utkáním a za bojovnost za každého stavu. V extralize již nebude snadných utkání a hraje se o každý bod. Prohra pochopitelně mrzí, ale je třeba se poučit z chyb a připravit se na další těžká utkání. Sokolu Pražský gratulujeme k výhře.