BK Jiskra Domažlice vs. Slavoj BK Litoměřice ´B   87:95 (27:16, 58:43, 75:72)

Jako velmi nepříjemný a houževnatý soupeř se ukázalo 8 borců béčka prvoligových Litoměřic. Byť to tak na začátku nevypadalo, postupem času, hlavně pak ve 2.půli zalézali domácím tak plíživě pod kůži, že Jiskra jako v agónii nakonec nebyla schopna ze začátku se velmi dobře vyvíjející zápas překlopit ve svůj konečný triumf. Přitom první dvě čtvrtiny museli být domácí fanoušci s výkonem svých hráčů spokojeni. A to hlavně asi s ofenzivní složkou. Nastřílet za 20 minut 58 bodů se nepodaří každý den, bohužel však i obdržených 43 bodů je docela hodně. Když minutu před koncem první půle zvýšil Schreiber na 20bodový rozdíl, málokoho by v hale napadlo, že takový zápas se dá ještě prohrát. Snad ani sami litoměřičtí už nedoufali ve zvrat. Poslední minuta druhého hracího období však jakoby předznamenala další vývoj po přestávce - Jiskra si nechala dát laciných 5 bodů a v té době již hosté začali praktikovat účinnou zónovou obranu. Ta se ukázala pro konečný výsledek zápasu nakonec v jejich podání jako rozhodující. Chodové si na ní dokonale vylámali zuby, v útoku byli statičtí, bezradní a jen čelili několika vícebodovým šňůrám soupeře. Možná v téhle chvíli nejvíc chyběl na hřišti nejzkušenější hráč Jiskry, tento víkend absentující Jan Blacký. Druhým stavebním kamenem úspěchu Severočechů byl famózní výkon jejich "čtyřky" Martina Bambase, který sám zatížil konto domácích 32 body. Neomylně proměňoval téměř všechny své příležitosti (např. TH 14/12!), navíc vytvářel příležitosti pro své spoluhráče a ještě k tomu byl platný v zónové obraně. Byť hráčům Jiskry nelze upřít snahu a bojovnost, tak už se nedokázali vzpamatovat z šoku a závěr zápasu ani nezdramatizovali.

Trojky 9:9, TH 31/18 : 27/22, fauly 24:28 (!) Body Jiskra: Bauer 19(1), JIřinec 19(+), Jan Štípek 17(4), Vondrovic 8(2), Tauer 8, Mat.Císař 7(1), Mach 5, März a Schreiber po 2, Baxa, Batysta, Sůva Body Litoměřice ´B: Bambas 32(4), Hanzlík 21, Radimský 13, Břešťan 10, Štěpánek 7