BK Klatovy vs. BK Jiskra Domažlice   77:29 (14:5, 28:16, 49:20)

Po krátké přestávce se odehrálo hned druhé utkání kategorie U13 se stejným soupeřem. Hráči se svými trenéry se poučili z chyb z prvního zápasu a snažili se změnit přístup hlavně v obraně. To se částečně podařilo, hráči zvýšili agresivitu při obranné činnosti a bojovali na doskoku. Mohu říct, že zatím odehráli nejlepší poločas své kategorie v této sezoně. Bohužel to byl pouze poločas. Od druhého poločasu hráči úplně vypadli z konceptu, třetí čtvrtinu prohráli rozdílem 17 bodů a v hlavách vzdali celý zápas. Lze se jen domnívat, zda to bylo tím, že již na konci prvního poločasu se zranil Prokop Mach, který dále v zápase nepokračoval a nebo zda tím, že hráči za rozhodnutého stavu nejsou ochotni podat maximální výkon. Byť byli trenéry nabádáni k tomu, aby i nadále bojovali a snažili se s průběhem zápasu něco udělal, hráči rezignovali a poslední herní období prohráli o 19 bodů. Celkové skóre 77:29 je příliš kruté vzhledem k průběhu zápasu, zvláště prvního poločasu. Každopádně basketbal se hraje až do konce a nelze ho vzdát po dílčím neúspěchu v jeho průběhu. Na tom bude třeba zapracovat a hráčům nastavit trochu lepší mentalitu.