BK Jiskra Domažlice vs. BŠ Tygři Praha   67:79 (18:18, 31:43, 45:63)

V sobotu dopoledne odstartovala prvním zápasem žákovská liga kategorie U15. Chlapci v této věkové kategorii nastupují v české nejvyšší soutěži a jejich prvním soupeřem byli hráči BŠ Tygři Praha. Domažlický tým nastoupil letos v pozměněné sestavě, neboť někteří hráči se rozhodli ukončit svoji basketbalovou kariéru a hostující hráči se vrátili zpět do mateřského oddílu. Jedinou novou posilou je Adam Suchý z BK Klatovy. Tým tak museli doplnit hráči mladších kategorií našeho klubu. Nejmladším hráčem na soupisce a i na hrací ploše tak byl Filip Vaněk, který se dokonce bodově prosadil a zaznamenal své první dva body v lize U15. Od začátku se hrál pohledný a vyrovnaný basketbal. První čtvrtina skončila nerozhodně 18:18. Ve druhé čtvrtině začali mít mírnou převahu hosté, kterým se začala dařit střelba z dlouhé a střední vzdálenosti. Domácí hráči v tomto hracím období nedokázali zastavit opakující se útočnou akci hostů a dostávali tak jednoduché koše. Tuto čtvrtinu domácí prohráli rozdílem 12 bodů, což se poté ukázalo jako rozhodující faktor celého zápasu. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří zaznamenali bodovou šňůru 10:2 a vedli již o 20 b. Ale od půlky třetí čtvrtiny se domažličtí zlepšili jak na doskoku pod oběma koši, tak zejména v útočné činnosti. Za čtvrtinu zaznamenali pět tříbodových košů a mohutně stahovali náskok hostujícího týmu. Bohužel k zásadnímu obratu již nebyl čas a hosté tak zaslouženě zvítězili o 12 bodů, celkovým skóre 67:79. Nás může mrzet ustrašený a bojácný výkon z prvního poločasu. Hráči hráli s příliš velkým respektem a nervozita jim svazovala ruce. Věřme, že to byla daň prvního utkání v nové sezóně a příští zápas hráči odehrají s větším sebevědomím a přesnější muškou. I přes prohru bych chtěl hráčům za výkon poděkovat.

Holý - 23, Macht - 17, Paidar - 16, Záhoř - 5, Vaněk, Suchý, Vondraš P. - 2.