Sokol Sršni Písek vs. BK Jiskra Domažlice   86:56 (33:12, 55:25, 71:40)

O tomto víkendu se měly uskutečnit další dva ligové zápasy kategorie U15. Bohužel již ve čtvrtek jsme dostali informaci, že sobotní zápas v Jindřichově Hradci bude odložen z důvodu karantény hráčů domácích. A tak se domažličtí vydali na zápas pouze v neděli. V ranních hodinách odcestovali do Písku, kde na ně čekali hráči místního Sokola Sršni Písek. Písečtí před touto sezonou značně posílili o hráče z Českých Budějovic, kteří tvoří osu týmu. Věděli jsme, že nás nebude čekat jednoduchý zápas a to se také od prvních minut začalo naplňovat. Domácí Sršni do utkání vlétli a během chvilky si vytvořili náskok 8:0 a donutili trenéra Domažlic k oddechovému času. Po udílení pokynů se obraz hry na palubovce vyrovnal, bohužel nepříliš na dlouho. Domácí hráči v rozmezí jedné minuty zaznamenali úspěšné tři tříbodové pokusy a svůj náskok ještě navýšili. První čtvrtinu tak vyhráli rozdílem 21 bodů!!! Od druhé čtvrtiny se zápas začal vyrovnávat jak herně tak bodově, hráči začali lépe bránit a získávali míče na doskoku. Domažličtí hráči zamezili velkému bodovému přídělu do svého koše a začali se prosazovat i v útočné fázi, avšak na obrat v utkání to v žádném případě proti silnému soupeři nestačilo. Druhý poločas utkání skončil remízou 31:31 a je to alespoň dílčí úspěch. Ukazuje nám to, že hrát se dá proti každému soupeři. O osudu utkání tak rozhodla první čtvrtina, kterou hostující hráči nezvládli. Musíme se zaměřit na vstupy do utkání a soustředit se od první minuty. Hráčům bych chtěl poděkovat, že zápas nezabalili a bojovali do poslední chvíle a proti velice silnému soupeři uhráli alespoň ve druhém poločase nerozhodný výsledek.