BK Jiskra Domažlice vs. BK Grizzlies Plzeň   66:76 (21:17, 44:35, 53:50)

V neděli čekal na kluky v kategorii U15 soupeř z opačného konce ligové tabulky než tomu bylo v sobotu. Tentokrát byl naším soupeřem lídr ligové tabulky a doposud neporažený celek BA Grizzlis Plzeň. Věděli jsme, že nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů na basketbalové mapě ČR v kategorii U15. Hráčům na začátku zápasu svazovala ruce nervozita a hosté se ujali vedení 6:13. Od druhé půlky první čtvrtiny, ale domácí hráči zpřesnili zakončení, byli důraznější na doskoku a otočili skóre na svoji stranu. Po první čtvrtině tak vedli o čtyři body 21:17. Ve druhé čtvrtině byl k vidění velice kvalitní basketbal na obou dvou stranách. Byly k vidění rychlé protiútoky, přesné pasy přes celé hřiště, tvrdé ale férové osobní souboje, přesné střely. Domažličtí hráči v této chvíli byli lepší na palubovce a svůj čtyřbodový náskok navýšili na poločasové vedení 44:35. Bohužel od začátku druhého poločasu hostující tým přitvrdil v obraně a začal bod po bodu ukrajovat ze své bodové ztráty. Do poslední čtvrtiny tak vstupovali domácí již s pouhým tříbodovým náskokem. Hostující trenér měl k dispozici maximální možný počet 12 hráčů, kdežto na domácí lavičce bylo pouze sedm hráčů ročníku 2006 doplněno o tři mladé borce. To se v závěru ukázalo jako rozdílový aspekt zápasu kdy, domácím hráčům docházela síla. V závěru se vyfaulovali Paidar a Holý a hostující Medvědi přesnou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti otočili průběh zápasu na svou stranu a zvítězili 66:76. Hosté ve druhém poločase předvedli velice kvalitní výkon a dokázali proč jsou vedoucím týmem ligy U15. Bohužel v tomto zápase nás zradila střelba hlavně z dlouhé vzdálenosti, kdy hoši vystřelili 15 tříbodových pokusů a zaznamenali pouze dvě přesné trefy. To je velice malé procento. Hosté byli v této činnosti mnohem úspěšnější, kdy zaznamenali šest trojek. Každopádně byl v neděli v domažlické hale k vidění nadstandardní zápas kategorie U15 a oba dva týmy si zaslouží velké poděkování za předvedený výkon. Hostům gratulujeme k vítězství.