BK Klatovy vs. BK Jiskra Domažlice   53:58 (5:12, 15:27, 21:42)

Už první minuty musely všem v klatovské hale BK přinést velký údiv do tváří. Tým Jiskry, zdecimovaný zraněními (kapitán Bauer, Baxa) a nemocemi (Blacký a na poslední chvíli virosou skolený Mat.Císař), vstoupil do zápasu precisní zónovou obranou, v útoku trpělivě hledal pozice, které proměňoval, a Klatovy tím pádem zaznamenaly své první body v zápase až v 8.minutě(!) za stavu 0:12. Ve 2.hracím období se pomalu hra začala vyrovnávat, aby však v jejím závěru zase hosté získali převahu jak herní, tak bodovou, v poločase tedy svítil na tabuli překvapivý stav (nejen svým nízkým skórem) 15:27. To však nebylo všechno, tento trend pokračoval k údivu všech i pozměně stran, hosté nadále precizní v obraně, stále plní sil nedovolili zase svému soupeři skórovat plných 6 minut v kuse a po 30 minutách vedli v Klatovech 42:21. Nutno říci, že bylo asi jen otázkou času, kdy domácí vystupňují svůj tlak a snahu o zvrat a začnou také proměňovat své 3-bodové pokusy. Utrhl se zejména palič Šurý, který zaznamenal v poslední čtvrtině všech pět svých tříbodových košů. Bylo patrné, že početně oslabené družině Chodů ubývají síly, a když se domácí dostali 2, 5 minuty před koncem na dostřel pouhých dvou bodů, asi by si na Jiskru mnoho přítomných diváků již nevsadilo. Domažličtí plejeři se však vzepřeli osudu a koncovku zápasu sehráli opravdu mazácky - právě v těch posledních 2, 5 minutách zkušeně sbírali fauly a proměnili všech svých 8 trestných hodů. Opravdu sladkou odměnou pak byla cenná výhra z palubovky regionálního rivala, který tak zůstal ještě pevněji přikován k samotnému dnu tabulky. V zápase asi nelze vyzdvihovat jednotlivce, nade vším čněl opravdu týmový duch a nesmírně obětavý a bojovný výkon všech hráčů. Příkladná byla i disciplína (jen 14 faulů), plnění taktických pokynů a samozřejmě i basketbalový um. Ne náhodou si několik domácích příznivců postesklo po utkání, že "Vy jste hráli na rozdíl od našich prostě basket". Mladé domácí družstvo mělo početní a možná i individuálně kvalitativní převahu (3 borci působí ve špičkovém prvoligovém Písku), ale týmovost, cílevědomost, taktika i chytrost byly na straně Chodů.

Trojky 7:5, TH 10/6 : 26/19, fauly 24:19, body Jiskra: M.Hrubý 20(4), Jiřinec 16, J.Štípek 11, Tauer 4, Höll 3(1), Novák 2, M.Schreiber a Prett po 1, body Klatovy: Šurý 19(5), P.Černý 13, Bureš 7(1), Kohout a P.Čiko po 4