BK Příbram 2000 vs. BK Jiskra Domažlice   84:85 (15:23, 38:40, 58:63)

V dosavadním "zápasu sezóny" v Příbrami táhla Jiskra 38 minut za delší konec provazu. A nebýt zlé poslední minuty 2.čtvrtiny, měl by druhý poločas asi jednoznačnější průběh v náš prospěch. Za těch 60 vteřin jsme doslova prošustrovali téměř celý 9 bodový náskok, díky čemuž byla o pauze v šatně nejprve skleslá, nakonec však bojovná nálada plná odhodlání dovést toto veledůležité utkání s předposlední Příbramí do vítězného konce. V nástupu do 3.hracího období se hostům podařilo odrazit nápor domácích a udržovali si zase až 7-bodové vedení. Toto se dařilo až do 38.minuty, kdy domácí zvýšeným úsilím, štěstím při střelbě trojek poprvé překlopili skóre na svoji stranu. Přispěla k tomu i nadprůměrná 82% úspěšnost z čáry trestného hodu, kterých příbramským rozhodčí dopřáli 27 ! Domácí hráči i publikum byli v euforii, naproti tomu lavička hostů pod bodem mrazu. Ještě 26 sekund před koncem jsme prohrávali o 4 body, pak 100% Tikalský ze "šestek", domácí Petřík naproti tomu uspěl v téže disciplíně jen 1x a 10 sec. před koncem Jiskra ztrácela 3 body. Soupeř však vyrobil při vhazování Jiskry zpoza koše po trestném hodu nesmyslnou nesportovní chybu na Jakuba Tauera. Ten ze 2 trestných hodů proměnil jeden a díky nesportovní chybě jsme pak měli vyhazování na naší útočné polovině. Míč putoval přes 3 hráče rychle k našemu střelci Martinu Hrubému a ten nádherně trefil troku, takže jsme se dostali 5 sekund před koncem do vedení 85:84, které jsme i přes zmatky s časem u stolku časoměřičů už udrželi a soupeři jsme nedali ani příležitost vystřelit. Konec vskutku infarktový, málokdo z týmu Jiskry ještě věřil ve zvrat, spravedlnost tentokrát stála na té správné straně, protože jsme byli po celý zápas opravdu lepším týmem. Vítězství tedy nesmírně důležité jak z pohledu vzájemné bilance s BK Příbram (2:0), tak i z pohledu dvou proher Klatov v tomto dvoukole 2.ligy. Jiskra tímto poskočila na 9.místo tabulky, které je první nesestupové. K dalším zápasům zajíždíme o víkendu 22.-23.1.2022 na jihočeskou půdu do Písku a Českých Budějovic. Na konec je třeba zmínit historickou událost - poprvé v historii domažlického basketu nastoupili ve 2.lize v zápase v jeden okamžik na palubovku otec a syn - oba odchovanci našeho klubu - Josef a Matyáš Prettlovi. Gratulace oběma! A jestli mě paměť neklame, tak Pepík Prettl se stal nejstarším hráčem, který kdy za Jiskru nastoupil v zápase 1. či 2.ligy.

Trojky 7:1O, TH: 27/22 : 23/15, fauly 22:21, TCH: 0:1 , body Jiskra: M.Hrubý 30(7!), Mat.Císař 15(1), Tikalský 12(2), Jiřinec 10, Tauer 9, J.Štípek 7, Baxa 2, Josef Prettl, Matyáš Prett, Zvolánek