Sršni Sokol Písek ´B vs. BK Jiskra Domažlice   89:94 (18:20, 43:39, 65:62)

V Písku proti našim 8 hráčům vyběhlo na palubovku při rozcvičení 12 mladých borců, kteří jsou v rezervě pro prvoligový A tým Sršňů. Zpočátku se Jiskra držela velmi dobře a o až 6-tibodové vedení přišla až v 11.minutě zápasu. Písek hrál velmi rychle, používal rychlé protiútoky k okamžitému přesunu hry na svoji útočnou polovinu hned po zisku míče. Naši hráči se snažili o taktičtější způsob boje, tolik nepospíchali, a proto i po zbytek 2.čtvrtiny drželi se soupeřem krok. Naproti tomu vstup do 2.poloviny zápasu se Chodům vůbec nevyvedl, domácí po 11-tibodové šňůře dostali své barvy ve 23.minutě na své nejvyšší vedení v zápase 54:41 a s nadějemi Jiskry to vypadalo bledě. Naštěstí pak začala úřadovat v tmavomodrých dresech hostů dvojice Bauer - Tikalský. Kapitán Jiskry Pavel Bauer se vrátil do ostrého zápasu po dlouhé 8-týdenní pauze zaviněné zraněním a dělal velké starosti Písku především pod naším útočným košem, přesně zakončoval, sbíral na sebe fauly a neomylně proměňoval trestné hody. Posila z Košíř Tomáš Tikalský se zas prosazoval střelami zpoza tříbodového oblouku, neméně skvěle si vedl i při přímých asistencích na bodech svých spoluhráčů a za zápas jich nasbíral šest. Na počátku posledního hracího období Písek odskočil zas až na 8-bodový rozdíl a vypadalo to, že si je neochvějně jist svojí výhrou v tomto důležitém zápase. Jiskra však trpělivě a nenápadně stahovala, byla velmi přesná ve střelbě, důsledná v obraně i na doskoku a přesně 2 minuty před závěrečným klaksonem se zase dostala poprvé od 11.minuty do vedení, které i 100% proměňováním trestných hodů ještě navýšila na konečný pětibodový rozdíl na konci zápasu. Domácí byli doslova jak opaření a ještě pár minut po závěrečném hvizdu rozhodčích nevěřili svým očím při pohledu na výsledkovou tabuli. Jiskra touto výhrou získala velmi cenné dva body v boji o záchranu ve 2.lize mužů, popravdě řečeno nečekané dva body z palubovky, kde 10 let neuspěla. Tato výhra přišla totiž na 10 let přesně poté, co naposledy v Písku slavila úspěch ve 2.lize.

Trojky 10:12, TH 21/11 : 21/16, Fauly 22:18 , body Jiskra: Tikalský 27(5), Bauer 24(1), J.Štípek 11(1), M.Hrubý 11(3), Mat.Císař 8(1), Tauer 7(1), Jiřinec 6, M.Prettl , body Písek: R.Šlechta 21(6), Musil 21(, Blažek 15(1), M.Kohout 14(1)