Tigers České Budějovice vs. BK Jiskra Domažlice   103:90 (37:26, 68:45, 86:68)

Z mladého družstva Českých Budějovic jsme měli respekt, a i když byli domácí postiženi absencí několika hráčů z důvodu nemocí a zranění a vyběhlo jich zápasu jen 8, záhy jsme poznali, že jsou pohyblivostí o třídu výše než naši borci, navíc unavení večerním těžkým bojem v Písku. První 4 minuty mohli Chodové věřit ve druhý úspěch na jihu Čech, pak se však domácí Tygři rozehráli, zvýšili obrátky v útoku a zahájili nevídanou kanonádu z velké vzdálenosti. Během 90 sekund vsítili 4 trojky, za první čtvrtinu jich nasázeli celkem 7 a do poločasu přidali dalších pět. Výsledkem bylo skóre po 2.čtvrtině 68:45, skoro jako v NBA... Bylo však jasné, že takovou úroveň hry však nemůžou Budějovičtí udržet po celý zápas, takže Jiskra 2.půli vyhrála o 10 bodů a dosáhla tak přijatelného skóre na konci zápasu. Velkou zásluhu na tom měl náš Martin Hrubý, který vstřelil ve druhé polovině zápasu 5 trojek. Stínem zápasu byl doslova tragický výkon 1.rozhodčího Jana Musila z Prahy, který nezvládal rozhodovat základní technické situace, o posuzování faulů ani nemluvě.. Své nepřesnosti pak řešil rozdáváním technických chyb, po dvou na obou stranách. A ještě s jedním problémem jsme se na jihu Čech setkali - velmi špatná úroveň domácích pomocných rozhodčích u stolku časoměřičů a zapisovatelů - utíkali jim body, fauly, nestíhali světelnou tabuli. Toto platí jak o Písku, tak o Českých Budějovicích. V Písku dokonce nesouhlasí celkový součet bodů našich jednotlivých hráčů v zápise (95) s konečným počtem 94 bodů na našem kontě zapsaných v zápise v kolonce "konečný výsledek". To hovoří za vše...

Trojky 15:12 (!), TH 16/12 : 25/18, Fauly 21:17, TCH 2:2 , body Jiskra: M.Hrubý 27(7)!, M.Prettl 15(1), Tikalský 11(3), Bauer 10, Jiřinec 9, Mat.Císař 9(1), Tauer 5, J.Štípek 4 , body Č.B.: Janda 27(7), Fučík 24(1), Hejda 13(3), Fical 13(1), Sýkora 10(3)