BK Jiskra Domažlice vs. BK Medvědi Tábor   87:64 (30:13, 48:24, 70:49)

Pouze osm zbylých hráčů kategorie U19 přivítalo v sobotu na domácí palubovce Medvědy Tábor. I soupeř byl bohužel zasažen covidovou situací a tak byly síly na obou stranách vyrovnané. Medvědi Tábor vévodili před tímto zápasem tabulce NRL. Venkovní zápas, který na podzim naši borci vyhráli v Táboře o pět bodů, sliboval vyrovnanou a napínavou podívanou i tentokrát v Městské sportovní hale. Prognóza o vyrovnaném zápase se potvrdila ale až ve druhém poločase. Ale pojďme po pořádku. Od úvodu zápasu si domácí začali poměrně rychle získávat bodový náskok a po 5 min vedli již o 15 bodů. Bodové skoré se navyšovalo i nadále a to paradoxně zejména kvůli dobré obraně, ze které domácí vyráželi do rychlých protiútoků. Dařilo se i na obranném i útočném doskoku. Poločasové vedení 48:24 bylo zasloužené a vypovídalo o obrazu hry na hřišti. Bohužel ve druhém poločase došlo u domácích hráčů k uspokojení a ztrátě koncentrace a začal se hrát ten očekávaný vyrovnaný basketbal. Přestože domažličtí prohráli druhý poločas o 1 bod, tak si zapsali poměrně pohodové vítězství s lídrem tabulky o 23 bodů a posunuli se na 2. místo tabulky NRL. Chtěl bych poděkovat celému týmu za předvedený výkon. Za první poločas si kluci zaslouží absolutorium. Druhý poločas byl již slabší, ale na hráčích byla vidět zkušenost a zápas si pohlídali.