BK Jiskra Domažlice vs. Sokol Kbely   86:73 (21:21, 54:35, 71:56)

Další důležitý zápas i záchranu ve 2.lize mužů se nesl od začátku ve velmi vyrovnaném duchu. Hosté dorazili do Domažlic v kompletní sestavě, domácím chyběl jen zraněný pivot Baxa. Rozhodujícím obdobím pro domácí výhru byla 2.čtvrtina, resp. její úsek od 4.minuty, kdy nastala ofenzivní smršť Jiskry v poměru 22:4, dařily se pěkné kombinace, přibývaly získané míče, dařila se střelba a hosté v té době na Chody jednoduše nestačili. Zdálo se, že v podobném duchu bude utkání pokračovat, bohužel však po nástupu do 2.půle byl odpískána Martinu Hrubému hodně přísně a sporně nesportovní chyba a vzápětí i technická chyba, což znamenalo jeho odchod z utkání a Jiskru jakoby to v jejím rozletu utlumilo. Kbely se snažily, co mohly, ale blíže než na 9 bodů se nedostaly a když 5 min. před koncem vsítil 5 bodů v řadě Tauer, byl nápor hostů definitivně odražen. Bohužel se však nepodařilo vrátit Kbelům 30-tibodovou prohru z podzimu, tak na vzájemné zápasy mají lepší bilanci Pražané. Ale vzhledem k bodovému odstupu je nepravděpodobné, že by toto kritérium muselo být v závěrečné tabulce zohledňováno. Jiskru čekají závěrečné zápasy základní části 2.ligy sezóny 2021-22 o víkendu 12. a 13.3.2022, kdy v sobotu 12.3. hostíme od 18h Válečníky Děčín a v neděli 13.3. tradičně od 10h Slunetu USK Ústí n.L.

Trojky 6:4, TH 32/18 : 20/17, fauly 23:29, TCH 1:1 , body Jiskra: Bauer 21, Tikalský 20(3), Mat.Císař 11, Štípek a Jiřinec po 8, M.Hrubý 7(1), Tauer 7(1), Mat.Prettl 4, M.Schreiber, Höll, Zvolánek , body Kbely: Švidraň 17(2), Papež 16(1), Lněníček 13(1), Kudrna 10