SKB Rokycany vs. BK Jiskra Domažlice   75:57 (20:24, 31:39, 54:49)

Tradičně vyhecované derby rozhodli ve prospěch domácích dva hráči, kteří ještě v předloňské (loňskou sezónu nepočítáme) sezóně působili v Domažlicích - Matěj Sůva skvěle dirigoval svůj tým a z pozice rozehrávače byl ještě vynikající prakticky ze všech svých střeleckých pozic (24 bodů, z toho 4 trojky), Ondřej März byl zas nepříjemný svými nájezdy (celkem 16 bodů). Ale popořadě - hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně, sebevědomě, s relativně malým množstvím chyb a vysokou úspěšností střelby, znamenalo to již během 1.hracího období až 10-bodový náskok, který Rokycany stáhli po chybách hostů na 4 body po 10 minutách. Ve 2.čtvrtině pokračovala převaha Jiskry, která v 17.minutě znamenala až 15tibodový náskok. Už na konci 2.čtvrtiny začalo však být patrné, že Jiskra, hrající tentokrát v rotaci jen 7 hráčů, přestává být přesná v obraně i v útoku, přišly individuální chyby a s tím i snížení domácích na poločasových 9 bodů. Rokycany povzbuzené svým výkonem pokračovali ve stahování náskoku Jiskry a do vedení šli ve 28.minutě a to již jen do konce zápasu navyšovali. Právě v té době exceloval Sůva, vyfaulovali se naše opory Štípek s Tauerem a bylo přirozené, že v tomto stavu už tým nemůže konkurovat rozjetým Rokycanům. Nutno na tomto místě zmínit podstatně větší přísnost rozhodčích Perlíka a Bohaty na naše hráče i lavičku, technickou chybu lavičce hostů sice vzápětí kompenzovali technickou chybou i domácímu trenérovi, neklid a neukázněnost Rokycan v domácím prostředí však zasloužily více než jedno napomenutí. Náš výkon po celých 27 minut zápasu však dává naději, že v domácí odvetě v lednu 2022 Rokycanům můžeme prohru vrátit i s úroky. Za zmínku ještě stojí i to, že Chodové měli na soupisce samé odchovance, kdežto za Rokycany nastoupilo 7 hráčů původem z Plzně.

fauly 15 : 22 (!), trojky 5 : 4, TH 31/16 : 19/11 (také velký nepoměr..) , body Jiskra: Bauer 15, Císař 14(4), Jiřinec 10, Štípek 9, Baxa 4, Schreiber 3, Tauer 2, Höll, Novák, Prettl, Zvolánek, Klukan , body Rokycany: Sůva 24(4), März 16, Bortel 10, Dvířka 9, Mandík 7