BK Jiskra Domažlice vs. Válečníci Děčín   75:65 (14:22, 43:32, 65:43)

Před utkáním s Válečníky Děčín jsme uctili minutou ticha památku zesnulého dlouholetého kapitána A týmu Jiskry Josefa Kitzbergera, který zemřel 11.3.2022 ve věku nedožitých 86 let. Pan Kitzberger byl jedním z nejlepších rozehrávačů v historii domažlického basketbalu, tvůrcem hry v pravém smyslu slova, i tím správným vůdcem na hřišti i v kabině. Čest jeho památce! Jiskra vstupovala do posledního hracího víkendu základní části 2.ligy již s jistotou záchrany v soutěži a dokonce velkou šancí při zisku alespoň 1 výhry na play-off. A tato nenadálá šance jakoby zprvu svazovala domácím ruce, propustná obrana i kostrbatý útok s četnými nepřesnostmi znamenaly manko 8 bodů po 1.části hry. S nástupem do 2.čtvrtiny, resp. od 13.minuty se však začaly na hřišti dít věci, smršť 20 bodů během 6 minut, takřka neomylná střelba i tlak v obraně přinesl obrat ve skóre na poločasových 43:32! I po poločasové přestávce pokračoval nápor domácích a stav 65:43 po 30 minutách dával naději dokonce i na lepší skóre vzájemných utkání s Děčínem. V posledním hracím období se Jiskra snad zalekla své další šance, roli v postupném krácení náskoku však sehráli i hosté, jimž se pod taktovkou bývalého extraligového hráče i kouče Ústí n.L. v Kooperativa NBL Antonína Pištěckého povedlo několik trojek, neomylně proměňovali trestné hody, na víc než na snížení na rozdíl 13 bodů to však nestačilo. Vzhledem ke kvalitě soupeře, záloze extraligového Děčína, je toto vítězství velmi cenné. A může nás těšit i to, že jsme tím nejlepším způsobem vzdali hold zesnulému Pepíku Kitzbergerovi.

Trojky 9:7, TH 13/9 : 15/10, fauly 14:16, TCH 1:0 , body Jiskra: M.Hrubý 27(5)!, Bauer 19, J.Štípek 13(3), Mat-Císař 7(1), Tauer a Schreiber po 4, Mat.Prettl a Jiřinec po 2, Jos.Prettl , body Děčín: Sertič 14, Rozypal 13(2), Ondráš 11(3)