BK Jiskra Domažlice vs. Sluneta USK Ústí n.L.   87:80 (20:15, 47:32, 61:61)

Do nedělního zápasu vstoupili oba soupeři povzbuzeni výhrami z předchozího dne (Ústí +12b. v Klatovech) a v poločase to vypadalo na velmi pohodovou výhru Jiskry. Třetí čtvrtina však domácím hrubě nevyšla, nejen že přišli o svůj 15tibodový náskok, ale soupeře pustili na chvíli i do těsného vedení. V nástupu do poslední čtvrtiny se však ukázala velká morální síla Chodů, kteří 11bodovou šňůrou již rozhodli o vítězi zápasu. Jen škoda, že i nedělní velmi kvalitní basketbal proti silnému zkušenému ústeckému týmu nevidělo více našich příznivců.. Bilance z víkendu 2:0 znamená konečné 7.místo v tabulce A sk. 2.ligy mužů a postup do čtvrtfinále play-off, ve kterém vyzveme o víkendu 25. a 26.3.2022 druhý celek tabulky Tigers Basketball České Budějovice. První utkání se uskuteční v sobotu 25.3. od 17.00 v Městské sportovní hale ve Fügnerově ul. v Domažlicích a odveta v neděli 26.3. od 12h v hale ZŠ Kubatova v Č.Budějovicích. Věřím, že sobotní souboj doma si nenechá ujít početná divácká obec a požene domácí k důležitému prvnímu vítězství a co největšímu rozdílu ve skóre, protože se hraje na celkové skóre z obou vzájemných zápasů.

Trojky 7:13(!), TH 18/14 : 18/11, fauly 16:19 , body Jiskra: J.Štípek 15(3), Jiřinec 15, Tauer 14(1), Bauer 13, M.Hrubý 12(1), Mat.Císař 8(2), Mat.Prettl 8, Schreiber 2, J.Prettl , body Děčín: Rytíř 18(6), Pokorný 16(1), Sobotka 15(5!), Kuchta 15