BK Sokolov vs. BK Jiskra Domažlice   67:74 (13:19, 32:39, 52:60)

V sobotu odpoledne odcestovali kadeti do Sokolova, kde se utkali v přímém souboji o první místo v tabulce NRL a s největší pravděpodobností i o celkové vítězství. Na domácí palubovce domažličtí vyhráli o 25b. a k zachování šance na první místo museli tento bodový rozdíl uhájit. Jelikož ale týmu chyběli dva hráči základní rotace, byl to úkol relativně těžký. Od první minuty se hrálo vyrovnané a svižné utkání. Domácí se však nedostali do potřebného tlaku a hostující hráči bod po bodu začali odskakovat. V poločase na tabuli svítil stav 32:39 a domácím se začal rozplývat sen o výhře v potřebné bodové výši. Domažličtí ve druhém poločase i nadále pokračovali ve velice dobrém výkonu a i když k vidění bylo několik chyb, tak předváděli velice pohledný a takticky vyzrálý basket. Sokolovští kluci i přes velkou snahu, nasazení a bojovnost, kdy se vždy přiblížil na dosah vyrovnaného stavu, nedokázali zvrátit misky vah na svoji stranu a Chodové si tak připsali důležité vítězství o 7 bodů. Klukům musím poděkovat za předvedený výkon, který byl tuto sezonu asi vůbec nejlepší. Hlavními tahouny byli především Hasman (31 b.) a Holý (23 b.). I přes tyto dva skvělé bodové zápisy si nejvíce cením kolektivního pojetí hry a všichni hráči si zaslouží pochvalu.