BK Jiskra Domažlice vs. Sluneta Ústí nad Labem   107:81 (35:19, 65:34, 82:59)

V neděli v pravé poledne nastoupili hráči kategorie U19 ke svému poslednímu ligovému utkání na domácí palubovce tohoto ročníku. Soupeřem jim byli hráči Sluneta Ústí nad Labem. Hráči Ústí měli lepší tabulkové postavení a mohli být považováni za favorita v tomto utkání. Domácí hráči, vědomi si splnění úkolu, a to zachování ligové příslušnosti pro příští ročník, vstoupili do zápasu s čistou hlavou a velkou vůlí po vítězství. Vůle po vítězství byla také alfou a omegou tohoto zápasu. Hostující hráči působili poněkud odevzdaně a první čtvrtinu prohráli 35:19. S velkou chutí hrající domácí do poločasu ještě svůj náskok navýšili a do šaten si odnášeli vedení o 31 bodů. O zápase bylo víceméně rozhodnuto. Na hřišti dostali svůj herní prostor všichni hráči, kteří byli na lavičce, včetně mladých hráčů příslušících do kategorie U17. Výhra 107:81 byla odměnou pro domácí hráče za předvedený kolektivní výkon. Hned 6 hráčů v týmu se dostalo na dvouciferné bodové skoré. Nejúspěšnějšími střelci byli Jiří Paidar 25 bodů a Lukáš Zvolánek 23 bodů. Přesto bych chtěl ještě jednou vyzdvihnout kolektivní výkon v tomto utkání a radost ze hry, kterou hráči na palubovce předváděli.