Sokol Písek Sršni vs. BK Jiskra Domažlice   88:49 (16:13, 38:19, 72:29)

V neděli brzy ráno odcestovali, opět v nekompletní sestavě, starší žáci kategorie U15 k dalšímu ligovému utkání, tentokrát na půdu Sršňů Písek. Bohužel vlivem zranění, nemocí a dalších okolností, viz. předchozí článek, měli trenéři k dispozici pouze 7 hráčů. Písek byl papírově slabším soupeřem, ale velmi úzká rotace domažlických hráčů se ukázala jako neřešitelný problém. Hráči se snažili, bojovali, ale v druhém víkendovém zápase docházely síly velice rychle a proti široké rotaci domácích hráčů se postupem času ukázalo, že bojovnost a nasazení nebudou v tomto zápase stačit. Po první vyrovnané čtvrtině bohužel přišla čtvrtina druhá, ve které domažličtí zaznamenali pouze šest bodů a hosté si vypracovali poločasový 19 bodový náskok. Po poločase domažličtí v úzké rotaci již nenašli síly k obratu a domácí písečtí hráči si připsali první ligové vítězství 88:49. Excelentní zápas odehrál Filip Vaněk, který zaznamenal 34 bodů a vedl skoro veškeré útočné snažení hostujících hráčů. Bohužel v tomto snažení zůstal osamocen. Přesto bych rád poděkoval všem sedmi hráčům, kteří se víkendu zúčastnili a bojovali do posledních sil. Věřím, že se zranění hráči začnou vracet na palubovku a naše výkony půjdou nahoru a budeme bojovat o postup do Extraligy ve druhé polovině soutěže. Díky kluci.