BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   64:60 (17:17, 36:26, 51:46)

První zápas v sezóně odehráli v neděli odpoledne hráči kategorie U17 v NRL. Na domácí palubovce přivítali BK Klatovy. První čtvrtina byla velice vyrovnaná a odpovídalo tomu i skóre 17:17. O utkání víceméně rozhodla druhá čtvrtina, kdy domácí přitvrdili v obraně a zpřesnili přechod do útoku. Hostující hráči neproměňovali nabídnuté trestné hody, celkem 10 nepřesných pokusů v tomto herním úseku. Domažličtí tak vyhráli druhou čtvrtinu 19:9 a do šaten se odcházelo za stavu 36:26. V druhém poločase se hrálo opět velice vyrovnaně a klatovští hráči bod po bodu umazávali bodové manko a schylovalo se k dramatické koncovce. Necelé dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno 60:60. V závěru však domácí zachovali chladnou hlavu a to zejména při proměňování trestných hodů. Nejdříve Pavel Vondraš, a v úplném závěru i Filip Vaněk, proměnili všechny čtyři trestné hody a rozhodli tak o vítězství domácích 64:60 a připsali si první výhru do tabulky. Vítězství v zápase může těšit, ale velké množství ztrát, celkem za zápas 39, a úspěšnost střelby z pole 61/19 je alarmující a musíme se na toto zaměřit v další přípravě. Chtěl bych všem poděkovat za bojovnost a nasazení po celou dobu utkání.