Sluneta Ústí nad Labem vs. BK Jiskra Domažlice   77:79 (23:20, 45:43, 64:52)

V sobotu odpoledne odcestovali na sever Čech hráči kategorie U19 k dalším dvěma ligovým utkáním. Prvním soupeřem na severu byla Sluneta Ústí nad Labem. Domažličtí v prvním utkání na domácí palubovce nad tímto týmem zvítězili a mohli se tak považovat za favorita i v tomto utkání. Prvních pár minut tomu i nasvědčovalo, ale domácí kontrovali a první čtvrtinu vyhráli 23:20. Ve druhé čtvrtině to byl boj o každý metr palubovky a do šaten se odcházelo za stavu 45:43 pro domácí Slunetu. Bohužel vstup do druhého poločasu domažlickým hráčům hrubě nevyšel. Domažličtí prohráli třetí čtvrtinu 19:9 a do závěrečné části hry nastupovali s 12 bodovým mankem. Ústečtí hráči na začátku čtvrté čtvrtiny ještě svůj bodový náskok navýšili na 16 bodů a vidina vítězství se vzdalovala. Ještě 2 minuty a 35 vteřin před koncem domácí vedli 75:62. V tomto závěrečném úseku hry se hostující hráči vzedmuli k heroickém výkonu. Zejména díky skvělé obraně a přesným třem tříbodovým pokusům pár vteřin před koncem vyrovnali na 77:77. Do konce zápasu zbývalo 6 vteřin, kdy si hostující trenér vybral poslední oddechový čas a rozhodl se pro rozhodující akci utkání. Tato akce nakonec byla úspěšná a v poslední vteřině opustil míč ruku Jiřího Pajdara a propadl košem. Mohla tak propuknout velká radost domažlických hráčů, kteří v hektickém závěru zvítězili o pouhé dva body 79:77 a připsali si tak cenné vítězství do tabulky ligy U19. Byl to málokdy vídaný obrat v basketbalovém zápase, ale opět jsme se přesvědčili, že je třeba hrát až do poslední vteřiny a věřit ve vítězství. Chtěl bych za toto utkání poděkovat všem hráčům, jak na hřišti tak i na lavičce, za povzbuzování a celkovou atmosféru.