BK Jiskra Domažlice vs. SKB Rokycany   72:64 (16:20, 33:43, 50:58)

Nedělní zápas proti Rokycanům byl hodně poznamenán únavou hráčů obou týmů. Jiskra oslabena o Tikalského (zranění kolene mu dovolí absolvovat vždy jen jeden víkendový start) a Jana Blackého a Rokycany se vydaly se silami v sobotu v Klatovech, kde prohráli o 1 bod až po druhém prodloužení. Zpočátku se zdálo, že to bude Jiskra, kdo únavu lépe překoná, jenže hostům tam od 7.minuty začaly padat trojky a jen díky Bauerovi skončila 1.čtvrtina přijatelným čtyřbodovým mankem domácí Jiskry. I po krátké pauze pokračovalo trojkové představení rozehrávače Rokycan Bortela, kterého domácí nedokázali eliminovat, takže za 1. poločas nastřádal 5 úspěšných trojkových pokusů. Domácí se naopak se střelbou trápili, působili těžkopádným až unaveným dojmem a ještě 6, 5 min. před koncem by si na ně asi nikdo nevsadil. V těch posledních 6 minutách utkání však jakoby na palubovce už existoval jen jeden tým a to Chodové, kteří otočili vývoj zápasu málokdy vídanou šňůrou 16 bodů. 3, 5 min. před koncem svůj 6. trojkový pokus konečně proměnil domácí střelec Martin Hrubý, srovnal na 64:64 a hosté už nenašli sílu na odpověď, závěr rozhodně nevypustili, ale bylo jasné, že už jim došla i ta nouzová rezerva sil, co jim zbyla po sobotním maratónu v Klatovech. Domácí tým spolu s jeho příznivci tedy může být s víkendem nadmíru spokojen a vyhřívá se po 8 kolech na krásném 3. místě tabulky A skupiny 2.ligy mužů. Za necelých 14 dnů zajíždíme na půdu soupeřů - v sobotu 26.11.2022 na palubovku poslední Příbrami a v neděli do Benešova.

Trojky: 4:10, fauly 14:23, TH: 17/12 : 15/12 , body Jiskra: Bauer 16(1), Hrubý 14(1), Štípek 13(1), Jiřinec 13, Císař 9(1), Petržík 4, Zvolánek 2, Höll , body Rokycany: Bortel 22(6), Dvířka 16(2), Mandík 15