BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   70:72 (20:25, 38:46, 49:60)

Netradičně ve čtvrtek, v den státního svátku, přivítali domácí hráči kategorie U19 k dalšímu ligovému zápasu hosty z nedalekých Klatov. Domažličtí nastoupili ve velice okleštěné sestavě, pouze se šesti hráči. Zraněný Paidar, Prettl, Holý, nemocní Mach, Franěk. Hostující tým využil úzké rotace domácích hráčů a velmi dobré úspěšnosti tříbodových pokusů, kdy za prvních dvacet minut zaznamenali 8 přesných zásahů za tři body. Přesto si do šaten odnášeli pouze osmibodový náskok. Ve třetím herním období ho ještě navýšili na skóre 49 : 60. Ve čtvrté čtvrtině se domácí tým vzedmul k nevídanému obratu a v poslední minutě se po úspěšné trojce Zvolánka, ujmuli vedení 66 : 64. Hosté taktéž kontrovali tříbodovým pokusem, vzali si zpět vedení o jeden bod a schylovalo se k velmi dramatické koncovce. Na ukazateli svítil čas do konce utkání 6 vteřin a 4 desetiny, kdy klatovští vyhazovali z postranní čáry a v tuto chvíli prohrávali o jeden bod. Bohužel taktická varianta, kterou trenéři naplánovali, což bylo faulovat hostujícího hráče před střelbou, nevyšla. Rozhodčí nepochopitelně přehlédl jasný faul Lukáše Zvolánka a hosté tříbodovou střelou v poslední vteřině rozhodli o své šťastné výhře 72 : 70. Domácí hráči bojovali a dřeli do posledního okamžiku, ale v závěru nastaly okolnosti, které bohužel nemohli ovlivnit. Hráčům bych rád poděkoval, že i v tak úzké sestavě vydrželi bojovat do poslední vteřiny.