BK Kladno vs. BK Jiskra Domažlice   91:77 (27:11, 46:28, 66:52)

V sobotu před polednem odcestovali hráči kategorie U17 do středočeského kraje na půdu BK Kladno. Tým odcestoval bez stále zraněného Milana Pernici a Prokopa Macha, který dostal šanci jako host v Extralize za Loko Plzeň. Utkání bohužel rozhodla hned první čtvrtina. Kladenští hráči od úvodu zápasu vytvořili velký tlak na naše hráče, zejména v přechodové fázi, a své střely a rychlé protiútoky proměňovali s velkou úspěšností. Hostující hráči v tomto herním období nestíhali v obraně, doskok pod oběma koši skoro neexistoval a v útoku se kupily nepřesnosti. Ještě se k tomu přidaly hloupé ztráty míče a neproměňování vyložených příležitostí. Důsledkem všeho byla prohra v první čtvrtině 27:11. Od druhé čtvrtiny došlo k výraznému zlepšení ve všech zmíněných herních činnostech a začal se hrát vyrovnaný basketbal. Bohužel 16 bodů, o které domažličtí prohráli první čtvrtinu, se již nepodařilo smazat. I když zbytek utkání hosté vyhráli o dva body, domácí si zkušeně pohlídali svůj bodový polštář a na konci se mohli radovat z výhry o 14 bodů 91:77. Je třeba se z chyb poučit a na domácí půdě při souboji s Kladnem zvítězit o více jak 14 bodů. Podle vývoje v NRL se zřejmě bude jednat o našeho tabulkového souseda a pokud budeme chtít být na konci soutěže nad hráči BK Kladno v tabulce, budou hráči Domažlic potřebovat doma vyhrát větším rozdílem.