BK Jiskra Domažlice vs. Válečníci Děčín   77:91 (27:26, 38:45, 65:65)

V sobotu odpoledne nastoupili ke svému prvnímu zápasu v sezóně 2022/2023 také hráči kategorie U19. Po vítězné kvalifikaci, která se odehrála na začátku léta v Brandýse nad Labem, nastupují dorostenci v celostátní lize. Naším prvním soupeřem na domácí palubovce byl velice silný tým z Děčína. Válečníci Děčín skončili v minulé sezoně v popředí ligy a papírové předpoklady hovořily pro hosty. Samotné utkání bylo velice vyrovnané a od začátku se hrál pohledný basketbal se spoustou souboji pod oběma koši. Přes vyrovnaný průběh utkání si hosté začali vypracovávat mírný bodový náskok a to zejména díky neproměňování střel domácích hráčů ze střední a dlouhé vzdálenosti. V poločase tak na ukazateli skóre svítil stav 38:45 pro hosty. Dobrý vstup domácích do třetí čtvrtiny znamenal srovnání bodového stavu a do rozhodující části hry se tak nastupovalo za stavu 65:65. Bohužel v poslední čtvrtině domácím hráčům docházely rychle síly, hosté ještě přitvrdili v obraně a zefektivnili své útočné nájezdy a rozhodli o svém vítězství. I přesto, že první zápas domažličtí prohráli, lze hovořit v úspěšném vstupu do sezóny. Herní projev byl dobrý a hráče musím pochválit za bojovnost a nasazení.