BK Jiskra Domažlice vs. Slavoj Litoměřice   47:102 (10:24, 23:47, 40:72)

K prvnímu zápasu letošní sezony nastoupili hráči kategorie U15 v Celostátní lize. V sobotu po obědě na domácí palubovce přivítali hráče Slavoje Litoměřice. Hosté byli podle papírových předpokladů favority v tomto utkání a tyto předpoklady začali od začátku naplňovat. První čtvrtinu vyhráli o 14 bodů. V druhé části litoměřičtí ještě svůj náskok navýšili a do šaten se odcházelo za stavu 23:47. Domácí tým propadal v obraně a zejména na doskoku. Po poločasové přestávce a poradě domažličtí zlepšili obranu a začali se prosazovat i v útoku. Útočné snažení vedl zejména Filip Jano a dva přesné tříbodové pokusy zaznamenal Simon Unverdorben. Třetí herní období bylo tak nejvyrovnanějším z celého zápasu. V poslední čtvrtině hosté ještě přidali a zakončili čtvrtinu výsledkem 7:30 a dokráčeli si pro vysoké vítězství. Tento zápas se našim starším žákům vůbec nepovedl. Ke špatné obraně se přidala ještě nedisciplinovanost směrem do útoku, kdy hráči nedodrželi základní pokyny a bez disciplíny a systémové hry se Celostátní liga hrát nedá. Je třeba se na toto zaměřit a nadále pracovat na zlepšení.