BK Jiskra Domažlice vs. Tygři Praha B   91:69 (30:15, 52:26, 74:56)

V sobotu odpoledne nastoupili junioři BK Jiskra Domažlice ke svému prvnímu utkání v letošním roce a jejich soupeři byli hráči basketbalové akademie Tygři Praha. Pozitivní události se odehrály ještě před utkáním a to, že se do sestavy po zranění vrátil Ondřej Holý a ještě po delším časovém úseku bez basketbalu se na lavičku vrátil kapitán týmu Matyáš Prettl. Svůj první zápas v této kategorii odehrál i mladší hráč Šimon Vondraš. Byla to hlavně dobrá zpráva pro domácí trenéry, kteří tak měli možnost širší hráčské rotace. Domácí měli vynikající vstup do utkání, kdy rychlou a přesnou hrou zasypávali soupeřův koš a vyhráli první čtvrtinu 30:15. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném duchu, kdy pod oběma koši na doskoku kralovali domácí pivoti Záhoř, Michal a Prettl a přesnými přihrávkami zásobovali své spoluhráče do rychlých protiútoků. Do šaten si tak domažličtí odnášeli 26 bodový náskok. I když v druhém poločase došlo k mírnému poklesu koncentrace a uspokojení z náskoku, tak domácí hráči nadále pokračovali v dobré obraně a přesně stříleli z delší vzdálenosti. Zaznamenali celkem 9 přesných tříbodových pokusů a zápas se dohrával již v poklidném tempu. Domácí zvítězili 91:69 a připsali si první letošní vítězství do tabulky Celostátní ligy kategorie U19. Hráčům bych chtěl poděkovat za skvělý výkon. Doufám, že všem bude držet zdraví a vyhýbat se zranění a odehrajeme dobrou druhou polovinu soutěže v druhé české nejvyšší soutěži juniorů.