BK Jiskra Domažlice vs. BA Sparta Praha   82:61 (25:19, 46:29, 69:43)

V neděli dopoledne nastoupili junioři k druhému letošnímu zápasu proti hráčům BA Sparta Praha. Vzhledem k předešlým duelům těchto dvou soupeřů, které byly velice vyhrocené, se dal očekávat opět třeskutý souboj. Toto se také v průběhu utkání potvrdilo. Lepší vstup do utkání měli domácí hráči, kdy zejména Holý a Paidar se starali o bodovou zátěž soupeře. Když se k nim ve druhé čtvrtině ještě přidal Zvolánek, který trefil 4 přesné tříbodové pokusy, dostali se domácí do poločasového vedení o 17 bodů 46:29. Sparťanští hráči i ve druhém poločase tahali za kratší kus herního provazu a nedokázali se vyrovnat s domácí obranou. Třetí čtvrtinu domažličtí vyhráli o 11 bodů a navýšili rozdíl ve skóre až na 29 bodů. Na palubovce to v tuto dobu již poměrně dost jiskřilo a rozhodčí měli velký kus práce udržet emoce zápasu v přijatelných mezích. Celkem bylo odpískáno 48 faulů na obou dvou stranách, z toho jedna diskvalifikující chyba hostujícího hráče za úmyslné nakopnutí našeho hráče Jiřího Paidara po odpískání. Toto byla jediná černá kaňka na jinak výborném utkání. I když v poslední čtvrtině domácí hráči polevili v nasazení, pohodlně si dokráčeli pro vítězství 82:61 a připsali si důležité vítězství do tabulky v celostátní lize. Chtěl bych hráčům poděkovat za skvělý výkon a hlavně za udržení nervů na uzdě v takto vypjatém zápase.