BK Jiskra Domažlice vs. BK Klatovy   94:60 (25:15, 52:24, 79:38)

V sobotu podvečer přivítali hráči kategorie U19 na své palubovce soupeře z nedalekých Klatov. Ligová tabulka juniorů naznačovala, že papírový favorit v tomto utkání je domácí tým. Ne vždy však tyto předzápasové predikce vycházejí, o čemž jsme se měli možnost přesvědčit před měsícem a půl se stejným soupeřem na stejném místě, kdy klatovští hráči šťastnou střelou v poslední vteřině vyhráli. Domažličtí, poučeni touto zkušeností, vlétli do utkání s maximální koncentrací a nasazením. Odměnou jim bylo vítězství v první čtvrtině 25:15. Druhé dějství se ukázalo pro vývoj zápasu jako rozhodující. Domácí tým ještě zvýšil obrátky a čtvrtinu vyhrál v poměru 27:9, vytvořil si tím 28 bodový poločasový náskok. Ve druhém poločase se v pravidelných intervalech na palubovce začali objevovat všichni hráči, kteří byli připraveni k utkání. Širší hráčská rotace se také ukázala jako dobrá zbraň proti unavenému soupeři. Do poslední čtvrtiny si domažličtí odnášeli 41 bodový náskok, i když v samém závěru došlo k polevení koncentrace. Poté co se zápas již jen dohrával, přesto si domácí hráči připsali vysoké vítězství 94:60. Nejvíce bodové konto hostí zatížili Jiří Paidar 26 b. a Lukáš Zvolánek 24 b. Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení.