BK Jiskra Domažlice vs. BK Kladno   106:48 (27:13, 51:30, 80:38)

V sobotu odpoledne měli odehrát ligový starší žáci svůj zápas proti Vyšehradu. Bohužel tento zápas se neuskutečnil z důvodu malého počtu hráčů hostí. Zápas je přeložen a o termínu a přesném čase vás budeme informovat. V neděli však soupeř do Domažlicích přicestoval a byli jím hráči BK Kladno. Hostující tým ještě neokusil od Vánoc chuť vítězství a v ligové tabulce je zatím na posledním místě. Domažličtí nastupovali tak s odhodláním soupeře překonat a po čtyřech porážkách si připsat vítězství. Za tímto cílem si hráči od začátku šli velice důrazně i když na nich byla vidět nervozita a ve sportovní hantýrce řečeno "strach z vítězství". Nejistota a malé sebevědomí bylo na hráčích jasně vidět. Z toho pak vyplývaly zbytečné ztráty a chyby. Přes to všechno, ale domácí hráči byli lepšími na palubovce a do poločasu si vypracovali 21 bodový náskok. Po poločase z kabiny vyšel úplně jiný tým, který již věřil ve své schopnosti a zlepšení herních činností na hřišti bylo markantní. Zejména obrana začala být kompaktní a hráči pochopili, že obrana není jen pohlídat si svého hráče, ale že obrana je týmová práce všech na hřišti. Třetí čtvrtina tak skončila poměrem 29:8 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. V posledním herním období nedocházelo k polevení a domažličtí si s chutí zastříleli a zápas dotáhli do vysokého vítězství 106:48. Pevně věřím, že toto vítězství pomůže hráčům hlavně v mentálním nastavení a víru sama v sebe, že dokáží hrát kvalitní a pohledný basketbal pokud hrají jako tým. I přes velké množství ztrát, bych chtěl hráčům poděkovat za bojovnost a nasazení na odrané polovině a to zejména ve druhém poločase.