BA Sparta Praha vs. BK Jiskra Domažlice   79:78 (19:23, 35:46, 61:64)

V sobotu brzy ráno odcestovali hráči kategorie U19 k dalšímu ligovému zápasu, tentokrát do hlavního města na půdu BA Sparta Praha. Sparta je prozatímní lídr tabulky nadstavbové části Celostátní ligy. Přesto domažličtí, na domácí palubovce, tohoto soupeře již jednou porazili a tak do Prahy neodjížděli zápas jen odehrát, ale poprat se o dobrý výsledek. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a během první čtvrtiny si vybudovali čtyřbodový náskok, který ve druhé čtvrtině ještě navýšili a do šaten odcházeli za poločasového stavu 35:46. Do druhého poločasu domácí vstoupili s aktivní agresivní celoplošnou obranou, která začala domažlickým dělat problémy. Přesto do poslední čtvrtiny vstupovali s tříbodovým náskokem. Schylovalo se k dramatické koncovce. Ta bohužel vyzněla lépe pro domácí, když se v závěru zranil Filip Záhoř a Lukáš Zvolánek neproměnil poslední střelu se závěrečným klaksonem. Sparta si tak připsala nejtěsnější možnou výhru o jeden bod 79:78. Na palubovce byl k vidění velice kvalitní basketbal. Prohra o jeden bod vždy velice mrzí, bohužel ještě více nás mrzí zranění Záhoře. Hráči po celý zápas bojovali, avšak sportovní štěstí se v samotném závěru přiklonilo na stranu domácích, přesto bych chtěl všem velice poděkovat za jejich přístup a bojovnost. Každý takto vyrovnaný zápas hráče posouvá v jejich rozvoji.